Polecaj usługi SUPERSZKOLNA.PL
i zmniejsz swój abonament nawet do 0,00zł!

Każdy polecony klient to dla Ciebie
1 punkt o wartości aż 50,00 zł!

Zobacz więcej

Czym jest BIP?

Na wstępie należy wyjaśnić podstawową różnicę pomiędzy stroną główną BIP, a stroną podmiotową BIP. 

 

Strona główna BIP

Prowadzona jest przez MSWiA w postaci strony internetowej pod adresem internetowym bip.gov.pl w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej w postaci elektronicznej.  

"Biuletyn ten składa się z witryn WWW, na których władze publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne udostępniają informacje publiczne wymagane przez polskie prawo. Głównym zadaniem strony głównej BIP jest udostępnianie: adresów stron BIP podmiotów zobowiązanych do prowadzenia Biuletynu, podstawowych danych teleadresowych tych podmiotów oraz informacji o redaktorach stron podmiotowych BIP". Źródło: bip.gov.pl 

 

Strona podmiotowa BIP

Dotyczy Biuletynów Informacji Publicznej, do których zobligowane są wszystkie podmioty publiczne - na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2006r. Poniższa informacja dotyczy tylko stron podmiotowych BIP. 

Biuletyn Informacji Publicznej to specjalna strona internetowa do której prowadzenia zobligowane są wszystkie podmioty publiczne wymienione w art. 4.1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001r.

Jednostki organizacyjne wykonujące zadania publiczne oraz dysponujące majątkiem publicznym - w tym szkoły i przedszkola - zaliczają się również do podmiotów zobligowanych do udostępniania informacji publicznej za pomocą BIP.

Należy podkreślić, iż każda instytucja publiczna ma obowiązek posiadania własnej strony podmiotowej BIP i zamieszczania na niej informacji, która stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy z dnia 6 września...

Zamieszczanie informacji publicznych dotyczących jednostek organizacyjnych na stronach podmiotowych BIP nadrzędnej jednostki samorządowej (urzędu miasta, gminy, powiatu) nie jest prawidłowym wywiązaniem się z obowiązku nałożonego przez ustawę o udostępnieniu informacji publicznej. Wskazuje na to raport Najwyższej Izby Kontroli "Informacja o wynikach kontroli wywiązywania się wojewodów i jednostek samorządu terytorialnego z obowiązku udostępniania informacji publicznej (LBI-410-13-2005)" z października 2006r. Z raportu wynika, że każda jednostka podległa w tym jednostki z dziedziny oświaty powinny posiadać własną stronę podmiotową BIP.

Dlaczego warto wybrać SUPERSZKOLNA.PL?

 • Innowacyjne rozwiązania

  Otrzymujesz usługi, których potrzebujesz i oczekujesz. Nasza oferta jest połączeniem atrakcyjnej grafiki i nowoczesnego oprogramowania.
 • Gwarantowane bezpieczeństwo

  Gwarantujemy wysoki poziom stosowanych zabezpieczeń. Usługi chronione są przed atakami wirusów i przed spamem. Usługi świadczone są w jednej z najlepszych serwerowni w Europie. Wykonywana jest codzienna zapasowa kopia danych.
 • Rozsądne ceny

  Brak ukrytych kosztów i jasne zasady współpracy stawiamy na pierwszym planie. Zamawiając usługi w SUPERSZKOLNA.PL wiesz za co płacisz!
 • Pewne wsparcie

  Zapewniamy wsparcie techniczne i merytoryczne świadczone przez Biuro Obsługi Klienta czynne w dniach Pn. - Pt. 8.00-16.00.

Program Bonusowy

Polecaj SUPERSZKOLNA.PL

i płać mniej - nawet 0,00 zł

Zobacz więcej

Informacja handlowa

Masz pytania?

Zastanawiasz się nad ofertą?

Skontaktuj się z naszym ekspertem

tel. 61 662 88 43 Wyślij formularz