Raport "Idealny nauczyciel" pokazuje, jakich nauczycieli uczniowie lubią najbardziej!

Idealny nauczyciel to? Na to pytanie od dawna pada wiele zróżnicowanych odpowiedzi, dlatego bardzo cenny może okazać się nowy raport od Brainly, w którym znajdziemy odpowiedź na to i wiele innych pytań.

Według badań, jakie Brainly, przeprowadził wśród uczniów idealny nauczyciel to taki, który posiada poczucie humoru. Na drugim miejscu znalazła się pasja do nauczanego przedmiotu, a ostatnie miejsce na podium wśród cech idealnego nauczyciela znalazła się umiejętność przekazywania wiedzy w sposób niestandardowy.

Kolejnym ważnym i bardzo interesującym faktem jest to, że sympatia do nauczyciela zależy od tego, jak wygląda stosunek ucznia do przedmiotu, który naucza. Aż 65% uczniów utrzymuje, że nauczyciel, którego lubią, sprawił, że interesują się danym przedmiotem bardziej niż innymi. 36% zapytanych uczniów twierdzi, że na zajęciach z ulubionym belfrem stara się bardziej, a 25% ma zawsze odrobione zadanie domowe.

Internetowa sieć edukacyjna w raporcie sprawdziła również, jakiego przedmiotu uczą najbardziej lubiani nauczyciele. Okazało się, że bezkonkurencyjna jest Królowa nauk! Nauczycieli matematyki wskazało 17% uczniów, na drugim miejscu uplasowali się nauczyciele języka polskiego z 12% poparciem, a tuż za nimi znaleźli się nauczyciele języków obcych z wynikiem 11%.

Zgadzacie się z raportem? A może macie swoje typu?

Żródło: Badanie "Idealny nauczyciel" zostało zrealizowane we wrześniu 2017 roku wśród 1462 użytkowników Brainly (uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych) metodą ankietową.