Konkurs Cogito 21, czyli jak nauczyć dzieci krytycznego myślenia.

W jaki sposób nauczyć dzieci krytycznego myślenia? Na co powinny zwórić uwagę korzystając z Internetu?

Na te pytania, ale nie tylko odpowiedź możemy znaleźć podczas kolejnej edycji konkursu Cogito 21.

We współczesnym świecie uczniowie otoczeni są ogromną ilością informacji. Wiele z nich jest fałszywych, część z nich jest niebezpieczna. Program Cogito 21 ma na celu rozwój umiejętności świadomego, krytycznego odbioru treści dostępnych w Internecie, w tym także odpowiedzialnego korzystania z portali społecznościowych. Program skierowany jest do uczniów wszystkich poziomów kształcenia.

Cyberbezpieczeństwo dzieci jest dla nas bardzo ważne, dlatego z ogromną przyjemnością objęliśmy patronat nad Konkursem.

Udział w programie Cogito 21 może wziąć każda szkoła. Zgłoszenia można przesyłać do połowy marca.